Barral Institute prowadzi szkolenia dla fizjoterapeutów, rehabilitantów i osteopatów. Chcesz poznać najnowsze techniki i nowoczesne metody pomagania innym? Poznaj naszą ofertę szkoleniową.

AKTUALNE REKRUTACJE

  • Manipulacje viscrealne. Technika Manipulacji Wisceralnych (VM) została opracowana przez światowej sławy francuskiego osteopatę Jean-Pierre’a Barral’a. Terapia wisceralna ma zbawienny wpływ w sytuacjach funkcjonalnego i strukturalnego zakłócenia pracy układu mięśniowo-szkieletowego, naczyniowego, nerwowego, moczowo-płciowego, oddechowego, pokarmowego, krwionośnego. Pozwala na zbadanie wewnętrznych struktur, określenie dynamiki ruchu i połączeń organów, błon, powięzi oraz więzadeł, a w końcu zaaplikowanie odpowiedniej metody leczenia problemu. Poprawia kinestetyczną komunikację w ciele i propriocepcję, dzięki czemu pacjent czuje się wzmocniony i mniej odczuwa skutki złej postawy ciała. Dowiedz się więcej »
  • Neuromanipulacje. Manipulacja nerwów została rozwinięta w praktyce klinicznej przez uznanego na świecie francuskiego osteopatę i fizjoterapeutę Jean-Pierre Barral’a. Francuski osteopata Alain Croibier współpracował z Jean-Pierre Barral’em nad rozwinięciem manipulacji nerwów. Szkolenie to opiera się na technikach klinicznych rozwiniętych osobiście przez Jean-Pierre Barral’a oraz wiedzy naukowej opartej na badaniach Alain Croibir’a. Manipulacja nerwów bada mechaniczny związek pomiędzy połączeniem czaszki, kręgosłupa i elementami nerwowymi i oponowymi. Zapewnia ocenę i podejście lecznicze skupiające się na restrykcjach elementów oponowych i nerwowych, nie zawsze dających objawy z układu mięśniowo-szkieletowego. Manipulacja nerwów określa i uwalnia miejscowe ograniczenia nerwowe i jednocześnie bada wpływ miejscowych zaburzeń ruchomości na pozostałe części ciała i biorąc pod uwagę te połączenia czyni bardziej zrozumiałymi globalne wzorce dysfunkcyjne.
    Dowiedz się więcej »
  • Techniki nasłuchu są narzędziami palpacyjnymi rozwiniętymi przez Jean-Pierre Barrala, pozwalającymi na bardziej precyzyjną ocenę czy diagnozę. Diagnostyczna faza leczenia pacjenta jest kluczem do długotrwałych efektów. Poprzez precyzyjne techniki ewaluacyjne terapeuta jest w stanie ocenić i skupić się na pierwotnej przyczynie dysfunkcyjnego wzorca pacjenta.
    Niezależnie od tego jaką metodą terapeutyczną pracuje terapeuta ten warsztat wzmacnia umiejętności diagnostyczna i daje nowe narzędzia temu służące, co przekłada się na lepsze efekty leczenia. W czasie warsztatu, dla każdej techniki będzie prezentowana teoria, następie demo nauczyciela i część praktyczna. Dowiedz się więcej »
  • Nowa Manulana Terapia Stawów (NMAA) Staw nie jest jest tylko obszarem łączenia się kości. Ma wiele części składowych: kość, tkanka chrzęstna, mięśnie, ścięgna, nerwy, płyn. Wszystkie części, gdy działają prawidłowo, zapewniają odpowiedni poślizg, dzięki czemu staw może pracować bezboleśnie i efektywnie. Kiedy któraś z części zaczyna szwankować, cały staw próbuje kompensować tę stratę i zaczyna nieprawidłowo funkcjonować. Prowadzi to do dysfunkcji począwszy od bólu aż do trwałego uszkodzenia struktury stawu. Ciało działa jak jeden wielki mechanizm, w którym wszystkie części są połączone, dlatego gdy w jednym miejscu wystąpi problem, cała reszta odczuwa tego skutek. Dowiedz się więcej »
  • Zaawansowane Manipulacje Wisceralne – Mózg (AVMBT) Mózg od zawsze fascynował środowisko medyczne i naukowców. Nastąpił niesamowity rozwój narzędzi umożliwiających jego badanie. Przykładowo funkcjonalny rezonans magnetyczny może obrazować nie tylko problemy strukturalne ale także funkcjonalne. Pomimo wszystkich badań mózg nadal pozostaje tajemnicą. Jean-Pierre Barral interesuje się mózgiem od ponad 40 lat. Pracując przez lata z wieloma osobami po urazach głowy, udarach, chorobach mózgu i z niepełnosprawnością psycho-ruchową, stworzył oryginalne techniki mogące pomóc tym pacjentom. Jean-Pierre Barral cały czas zachowuje pokorę wobec tej niesamowitej struktury posiadającej zdolność myślenia… Dowiedz się więcej »

 

ZOSTAW WIADOMOŚĆ