Jean-Pierre BarralJean-Pierre Barral

Osteopata i licencjonowany fizjoterapeuta, jest dyrektorem i wykładowcą Department of Osteopathic Manipulation na University of Paris School of Medicine w Paryżu. Dyplom osteopaty zdobył w 1974 w European School of Osteopathy w Maidstone w Wielkiej Brytanii. W latach 1975-1982 uczył biomechaniki kręgosłupa w tej instytucji. Rozwinął koncepcję Manipulacji Wisceralnych (ang. Visceral Manipulation) bazując na swojej innowacyjnej teorii mówiącej, że każdy narząd wewnętrzny wykonuje ruch względem swojej fizjologicznej osi. We współpracy z Alain Croibierem Barral rozwinął także koncepcję Neuro Manipulacji (ang. Neuro Manipulation) i Nowe Podejście do Technik Stawowych (ang. New Manual Articular Approach) bazując na trwających badaniach klinicznych. Barral jest autorem programów nauczania Barral Institute. Stworzył kilka kursów terapii manualnej, których uczy od 1985 roku. Wyszkolił grupę międzynarodowych instruktorów, którzy prowadzą kursy na całym świecie. Od 1999 utrzymuje prywatną praktykę w Grenoble.

CHRISTChristoph SommerOPH SOMMER

Christoph Sommer, ukończył The Rolf Institute of Structural Integration.  Jest instruktorem Rolfingu® w The Rolf Institute, Boulder, CO oraz European Rolfing® Association. Od 1986 prowadzi prywatną praktykę w Monachium, specjalizując się w strukturalnych terapiach manualnych. Peter Schwind, twórca “Fascia and membrane technique” i Advanced Rolfing® Instrucktor jest jego mentorem i nauczycielem od ponad 25 lat, mając ciągły wpływ na jego pracę. Na swojej drodze rozwoju terapeutycznego ukończył m.in. kurs Terapii Czaszkowo-krzyżowej w The Upledger Institute, studiował z wieloma nauczycielami Rolfingu®, studiował Somatic Experiencing z Peterem Levine, Ronem Kurtz (twórcą Hakomi-Method, psychoterapii zorientowanej na ciało) oraz Hubertem Godard (Instruktorem Rolf Movement®, byłym dziekanem The University Paris IV).

.

[/gr-column]

photoo-bazin2-001Olivier Bazin

Ukończył osteopatię w 1994 roku jako D.O. w Still Academy w Lyonie, we Francji. Od tamtej pory praktykuje  we Francji w prywatnej praktyce  i naucza manipulacji trzewnej. Prowadzi dział osteopatii trzewnej w Still Academy w Lyonie. Współpraca z Jean Pierre Barralem i Alainem  Croibierem doprowadziła go do odkrycia relacji narządów trzewnych i ich powiązań z układem nerwowym. Oprócz nauczania  we Francji, wykłada również na szkoleniach podyplomowych w na całym świecie. Jest twórcą kursu  zaawansowanego kursu Barral Institute, Neuro-Visceral Manipulation of the Thorax and Abdomen. Jego zdolności dydaktyczne i  praktyczne umiejętności osteopatyczne czynią go doskonałym nauczycielem.

.

[/gr-columns]