Neuromanipulacje: jak wyleczyć niewidoczny uraz

Manipulacja nerwów jest nowoczesną techniką rozwiniętą przez Jean-Pierre Barral’a. Poznanie jej może pomóc pacjentom, którzy nie mają świadomości uszkodzenia nerwów, a w konsekwencji zapobiec pogłębieniu się odczuwanego dyskomfortu.

Niewidoczne uszkodzenia lub dysfunkcje nerwów

Powszechnie uważa się, że uraz musi wiązać się z poważnym widocznym uszkodzeniem, spowodowanym działaniem siły zewnętrznej na ciało. Jednak, dla przykładu, nie każdy uraz stawu skutkuje złamaniem czy zwichnięciem, co można stwierdzić w badaniu rentgenowskim. Pacjent po urazie może nie przejawiać żadnych oznak schorzenia czy niedyspozycji a mimo to nieustannie odczuwa dyskomfort  i dolegliwości. Uszkodzenie czy dysfunkcja nerwu rzadko jest rozpoznawalna z perspektywy badania medycznego. Symptomy są często ignorowane z powodu niejednorodnych objawów i braku dowodów diagnostycznych.

Układ nerwowy i rola palpacji

Na układ nerwowy można spojrzeć jak na linie napięcia pokrywające całe ciało. Każdy nerw posiada swoją otoczkę z tkanki łącznej. Palpacja i uwalnianie nerwów jest globalną terapią uwalniającą właśnie te linie napięcia w ciele.

Palpacja obszaru nerwów obwodowych jest wskazana w celach diagnostycznych jak i terapeutycznych. Jeśli podczas takiego badania okaże się, że pewne miejsca są wrażliwe i bolesne na dotyk, prawdopodobnie doszło do naciągnięcia gałęzi nerwowych.

Warto zapoznać się z wideo, w którym sam Jean-Pierre Barral komentuje technikę manipulacji nerwów:  https://www.youtube.com/watch?v=l809Jyfj4rc.

Znaczenie połączeń nerwowych w leczeniu

Odblokowanie nerwów może mieć dobroczynny wpływ dla funkcjonowania  powiązanych z nimi narządów wewnętrznych. Połączenia nerwowe mają znaczenie dla działania całego ciała i pomijanie ich w leczeniu powoduje, że inne narządy mogą działać nieprawidłowo. Stymulacja nerwowa jest przetwarzana centralnie i wraca do ciała w postaci informacji zwrotnej.

Zgłębienie zagadnienia układu nerwowego oraz neuromanipulacji jest istotne w pracy terapeuty. Zdobądź te kompetencje podczas naszego szkolenia: http://versusmedicus.pl/neural-manipulation-barral-institute%E2%80%8F/.

Absolwenci szkolenia Manipulacja Nerwów!

Dla wszystkich absolwentów naszego szkolenia Manipulacja Nerwów mamy dobrą wiadomość. Mogą oni zrealizować lub powtórzyć każdą część kursu (NM1, 2, 3, 4) za 50% ceny!